DKLL Logistic

Decydując się na transport kolejowy do Chin, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim kluczowa w tym wypadku jest odległość, której nie należy lekceważyć. Decydując się zarówno na przewóz w jedną stronę, jak i transport kolejowy z Chin trzeba liczyć się z wydłużeniem czasu transportu. Minus ten jest równoważony przez szereg zalet tego rozwiązania. Wśród nich warto wspomnieć o bezpieczeństwie. Połączenia kolejowe górują pod tym względem nad transportem samochodowym, bowiem stosunkowo dobrze rozwinięta kolej zarówno w Polsce, jak i krajach leżących na trasie do Chin jest gwarancją szybkiego i bezproblemowego przesyłu. Jednocześnie dzięki obecnym możliwościom połączeń kolejowych cena takiego transportu jest o wiele korzystniejsza, co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza w przypadku mniejszych przedsiębiorstw. Transport kontenerowy to także wygodna opcja w przypadku wszelkich drobniejszych towarów oraz przedmiotów o niestandardowych gabarytach; nie zawsze możliwe jest bowiem skorzystanie w takim przypadku z połączeń lotniczych ze względu na ograniczenia w wymiarach.

Jeśli chodzi o transport kolejowy, Chiny posiadają dobrze rozwiniętą sieć połączeń.

Transport kolejowy do Chin
Nie tylko sama sieć kolejowa, ale również infrastruktura zapewnia wygodny i bezproblemowy transport. Zastosowanie spedycji kolejowej pozwala na uniknięcie wielu niedogodności związanych chociażby z procedurami przy korzystaniu z transportu lotniczego. Powolny i kosztowny transport morski nie stanowił zbyt dobrej alternatywy dla połączeń lotniczych, które cechował z kolei wyższy koszt transportu. Połączenia kolejowe z Chinami umożliwiają organizację transportu zarówno trasa północną, jak i południową. Dynamiczny rozwój tej formy sprawia, że ceny stopniowo stają się coraz atrakcyjniejsze, a możliwość połączenia usługi z transportem „door to door” tworzy z transportu kolejowego znakomitą alternatywę dla innych rozwiązań. Obsługa kontenerów oraz załadunek w przypadku wysyłki towaru z Chin wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami takimi jak chociażby bariera językowa, dlatego coraz więcej firm zleca przeprowadzenie całości procesu spedycji zajmującym się tym zagadnieniem firmom. Na ich tle wyróżniamy się nie tylko korzystnymi cenami, ale również bogatym wachlarzem usług dopasowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Nasza firma oferuje szereg dodatkowych usług z zakresu przewozu i logistyki.

Choć w przypadku przewozów czas gra kluczową rolę, to jednak stawiamy również na równie ważny aspekt, jakim jest jakość zarówno usług, jak i towaru. Dlatego w ramach dodatkowych usług realizujemy także kontrolę zarówno transakcji, jak i towarów. Dzięki temu nie muszą już Państwo na własną rękę zajmować się sprawdzaniem jakości produktów oraz kontrolować wszystkich transakcji finansowych, co w przypadku międzynarodowych realizacji staje się kłopotliwe. Na życzenie klientów znajdujemy dla nich producentów danego towaru i sprawdzamy jego jakość. Dopiero wówczas następuje realizacja zlecenia i organizacja przewozu. W przypadku połączeń kolejowych oferujemy nie tylko przewóz, ale i dostarczenie produktów we wskazane miejsce bądź korzystny system magazynowania. Wszelkie niezbędne formalności celne to już nie problem – dbamy o ich sprawny przebieg. Oczekiwanie na odprawie celnej już po dotarciu towaru do kraju to jedna z największych niedogodności dla przedsiębiorców, dlatego staramy się zminimalizować niewygody i problemy z nim związane. Polecamy zatem nasz transport kolejowy – Chiny i inne kraje azjatyckie nie mają przed nami tajemnic.