DKLL Logistic

Czy transport morski z USA wiąże się z wysokimi kosztami? Odległość pomiędzy kontynentami ma w tym wypadku duże znaczenie, ponieważ wraz ze wzrostem liczby kilometrów rośnie także cena. Dlatego zarówno wysyłka towarów ze Stanów, jak i transport morski do USA powinien być szczegółowo zaplanowany na każdym etapie. Począwszy od zapakowania w odpowiedni sposób całości towaru, poprzez dostarczenie go w sposób sprawny i zorganizowany na statek, aż poprzez dopełnienie wszystkich formalności związanych z odprawą celną. Jest to szereg procesów, podczas których wymagana jest zarówno wiedza specjalistyczna, jak i doświadczenie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie spedycji firmie zajmującej się takim zakresem usług. Warto zdecydować się w szczególności na podmioty wyspecjalizowane w dziedzinie transportu międzynarodowego, bowiem szeroka sieć kontaktów oraz sprawdzone rozwiązania logistyczne pozwolą na usprawnienie całego procesu. Jest to duża wygoda i ułatwienie w przypadku zwłaszcza mniejszych przedsiębiorstw, które dopiero rozpoczynają prowadzenie handlu międzynarodowego.

Decydując się na przewóz kontenerów do Stanów Zjednoczonych, najlepszym wyborem będzie transport morski do USA.

Jest to rozwiązanie będące osiągnięciem kompromisu pomiędzy czasem dostawy a ceną całości usługi. Jakkolwiek wiele firm preferuje transport samolotowy, to jednak warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy przewożone towary rzeczywiście wymagają priorytetu lotniczego. To opcja korzystna szczególnie w przypadku jednorazowych pilnych przesyłek, natomiast regularny handel międzynarodowy wymaga odrębnej organizacji, choć niekoniecznie tak szybkiej dostawy. Transport morski umożliwia przesyłanie dużych partii towaru w sposób dogodny zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Jednocześnie jest jedyną alternatywą dla transportu lotniczego w przypadku Stanów Zjednoczonych i jednocześnie rozwiązaniem pozwalającym na znaczącą redukcję kosztów. Wszystko to sprawia, że fracht morski jest jedną z częściej wybieranych opcji transportu nie tylko do USA, ale również innych krajów spoza Europy. Zapraszamy do zapoznania się z całością naszej oferty.

Transport morski USA

 
Zajmujemy się bowiem tylko organizacją samego transportu drogą morską, ale również szeregiem usług dodatkowych, które prowadzą do optymalizacji procesów spedycyjnych. Wiele firm decyduje się na prowadzenie transakcji handlowych ze Stanami Zjednoczonymi przy jednoczesnych wysokich kosztach przesyłki spowodowanych przez konieczność osobnego nadawania towaru od poszczególnych kontrahentów. W naszej firmie oferujemy przesyłki skonsolidowane, dzięki czemu koszt sumuje się i umożliwia wybór ekonomicznego wariantu. Ponadto zakres naszych usług obejmuje także całość procesów związanych z dostarczeniem towaru od portów do siedzib przedsiębiorców oraz przygotowywaniem przesyłek do wysłania. Odpowiednie zabezpieczenie towaru umożliwia zminimalizowanie ryzyka ewentualnych strat. W przypadku tak dalekiej drogi jest to szczególnie ważne, by uniknąć uszkodzeń. Jeśli chodzi o transport morski, USA oraz inne przesyłki międzynarodowe są przez nas realizowane na najwyższym poziomie. Zajmujemy się również załatwianiem dla naszych klientów wszelkich formalności związanych z odprawą celną. Ten przykry obowiązek często powoduje wydłużenie czasu dostawy i wiąże się z przestojami – tak niepożądanymi w przypadku handlu międzynarodowego.

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – z chęcią wyjaśnimy cały proces wysyłki towaru z lub do USA drogą morską.